Niğdeliler Demir Ticaret demir çelik sektöründe 1983 yılından itibaren hizmet vermektedir. 1970 li yıllarda Şefik TÜRK ve Refik TÜRK kardeşlerin birlikteliğinde metal hurda toplayarak başlanılan ve çok daha geniş çaplı olarak hâlâ devam etmekte olan metal hurda geri dönüşüm sektörü, 1983 yılından itibaren Profil ve Boru çeşitlerinin satışı ile devam etmektedir. Yılların vermiş olduğu tecrübe ve deneyim ile müşterilerinin talepleri doğrultusunda kısa sürede ürün gamını genişletmiş olup, müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı amaçlamıştır. 2003 yılında abkant pres ve giyotin makas makinalarıyla sac işleme hizmeti, ikinci firma olarak  ‘’Gönen Metal’’ bünyesinde faaliyete başlamıştır. Firmamız 3.000 m²'si kapalı olmak üzere, toplamda 6.000 m²'lik bir alanda hizmet vermektedir.

Trapez sac, sandviç çatı ve cephe paneli, siyah levha sac, boru, profil, lama, köşebent, NPU demir, NPI demir ürünleri  başta olmak üzere, ülkemizin öncü firmalarının ürettiği malzemelerin müşteriye ulaşmasında aktif rol alan firmamız, uzman kadrosu sayesinde büyük başarı elde etmektedir.

Ağırlıklı olarak Gönen ve çevre bölgeleri başta olmak üzere, ülke geneline de satış yapmaktadır. Kaliteli malzemeyi, en kısa sürede müşteriye ulaştırarak sektörde lider olmak, önde gelen prensiplerimiz arasındadır.

Disiplinli ve planlı olmanın yanında yasal yükümlülükleri yerine getirip, hizmet kalitemizle müşterilerimizin güvenini ve beğenisini kazanmak/sürdürebilmek firmamızın en önemli gayesidir.